• Цената е намалена.
  • Свеж
Freeshipping Нови LED лента, светлата за SMD5730/5630 бела/warmwhite 5m 300LEDS SMD5630 12V водоотпорен nonwaterproof флексибилни осветлување

Freeshipping Нови LED лента, светлата за SMD5730/5630 бела/warmwhite 5m 300LEDS SMD5630 12V водоотпорен nonwaterproof флексибилни

 
DEN 715.20
DEN 672.00

Стока
Во продавницата


Freeshipping Нови LED лента, светлата за SMD5730/5630 бела/warmwhite 5m 300 LEDS SMD5630 12 V водоотпорен nonwaterproof флексибилни осветлување
Описи :
Почитувани, цената на ориз цена,светилка со 5 метри/roll ве молиме во множители на 5 филм, ви благодарам за вашата соработка.
Име на производ] LED5730/5630 светилки ( 60 светла / M)
[работа] 12 V DC напон
[боја] Бела / топло бела
[светлина] 120 агол
[извор] 3-5 милиони часови на животот
[извор] светла печ тип LED светилка
Работна температура од -30-45 степени.
[извор] еден мушка светлината 50-55lm на 15000-1680lm
[производ] анти-статички торба, 5 метри во тек
[заштита] водоотпорен лепак / не-водоотпорен
[Методи] фиксна врати се држиме 3 M висока јачина viscose
[Спецификација] 12 V DC напојување
Фото Покаже :
Апликации : Апликација :
1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
Пакет :
Нето тежина : 0.25 кг
Бруто тежина : 0.30 kg
Пакување големина : 25*25*8cm
Пакет вклучувајќи : 5 M SMD 5730/5630 LED Лента


Карактеристики на производот

боја:
IP65 бела, IP33 бела, IP33 топло Бела, IP 33 кул бело, IP 65 coolwhite, IP65 warmwhite
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
ОСТАР
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CQC,CE,RoHS,EMC,CCC
Број На Модел На:
ZYE-ST5701
Бренд Име:
Umaked
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Потрошувачка на енергија (W/m):
4W/m
LED Чип Модел:
SMD5630
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Повод:
Плоштад
Спецификации (монистра светлина / m):
60
боја:
топло бела /бела
ТЕКСТ valtage:
DC12V
моќност:
4.8 W/Метар
Led диоди:
SMD 5730
Водоотпорен:
IP67
is_customized:
Yes
Wattage:
18w

Поврзани производи