• Цената е намалена.
  • Свеж
3pcs B203T Сала Отвори Циклусот Split-Core Current transducer 10A Отвори Циклусот Големина 11.5 hall effect current transducer

3pcs B203T Сала Отвори Циклусот Split-Core Current transducer 10A Отвори Циклусот Големина 11.5 hall effect current transducer

 
DEN 720.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
B203 T серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола. Тоа обезбедува точна електронска мерење на DC, AC или пулсова струи.
Електрични податоци
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
B203 T-10 A
B203 T-25 A
B203 T-50 A
B203 T-100 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
10
25
50
100
А
Мерка опсег(Ip)
12
30
60
120
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 1000
1 : 1000
1 : 2000
1 : 2000
Т
Серпентина resister
35
35
60
60
Ω
Номинална излезна
@Ip=±Ipn ±2±0.2%
V
Напон
+12 V
V
Потрошувачка На Енергија
20+ Ip X(Нп/Ns)
ма
Нула напон
@Ip=0 +5±0.4%
V
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.05
m V /
Излез лебдат
@ -40~+85 ≤±0.05
m V /
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Време на одговор
@100 A/μ S,10%-90% ≤1
µs
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 2.5
KV
Пропусниот опсег
@ -1db 0~100
KHZ
Апликации
·AC променлива брзина дискови
·Статички конвертори за DC мотор дискови
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Вклучен Режим за Напојување (SMPS)
·Напојување за заварување апликации
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation :
1 : +12 V 2 : ОВ 3 : V0 UT
Упатства за употреба
1. Кога струјата ќе се мери оди преку сензорот за близина, на напон ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот сегашните и излезниот напон се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
26
g


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
B203T 10A
Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи