• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100387574 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100387574 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 710.40

Стока
Во продавницата

Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ. Ние не може да гарантира вашиот диск да се санираат со замена на хард диск ПХБ; 6) Ќе треба да ги трампа на bios-от чип пред вас размена на PCB одбор, како што е нашиот водич налепница прикажани, со цел да се направи замена одбор компатибилен со вашиот хард диск; 7) не е на купувачот одговорност да знам дали одборот е соодветна за неговата хард диск модел; 8) Ние не предлагаме еден кој нема професионални хард диск технологија знаење, и не tools нема способности да се купи овој одбор, освен ако не може да се најде некој да ви помогне да се поправи хард диск. 9) Различни од МД коло, повеќето ST PCB коло, со ист број на различни господар чип и мазна чип. Употреба : 1. BIOS-ОТ ЧИП ЗАМЕНА Е МОРА ДА. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор.Kucco-Koul Технологија Топло Потсетам : Повеќето HDD одбори имаат единствена bios-от (ROM или NVRAM чип) која ги вклучува уникатни податоци за пристап на HDD систем област.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи