• Цената е намалена.
  • Свеж
ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ГЛИНА КАЛЕНО+АБРАЗИВНИ ЈАПОНСКИ КАТАНА МЕЧ ЦРВЕНО RAYSKIN

ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ГЛИНА КАЛЕНО+АБРАЗИВНИ ЈАПОНСКИ КАТАНА МЕЧ ЦРВЕНО RAYSKIN

 
DEN 20496.00

Стока
Во продавницата

ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ГЛИНА КАЛЕНО+АБРАЗИВНИ HUALEE SAYA ЈАПОНСКИ МЕЧ КАТАНА
Longquan Мечеви се пофали како "Најдобрите Мечеви Под Сонцето", со 2600 години на мечот изработка на историја! Ние нудиме најдобрите мечеви за иста цена. "Ние сме Мечеви Љубовник, Ние не се Продаваат евтини реплика. Сите мечеви се вистински 100% рачно изработени "
Овој меч е специјално направен според древен Јапонски метод за правење. Рачно кован, рака абразив. тоа беше глина-зацврстен и не е убава hamon на сечилото. Над 14 чекори абразивни, сечилото е многу остро и сјајна под светлината. Тоа е убав и вреди да се имаат на оваа цена. Тоа¡s тешко да се најде подобар меч со оваа цена како подарок, собирање и за обичните пракса. Тоа е за оние кои сакаат висок квалитет меч не само за битка, но исто така и за вредни колекција.
Вкупна Должина : 103 cm / 40.6 инчен
Должина на ножот : 73 cm / 28.7 инчен
Се справи со Должина : 27 cm / 10.6 инчен
Сечилото Материјал : AISI 1095 Јаглероден Челик+Укината Челик+Железо + глина калено+абразивни
Saya Материјал : Рог + Вистински зраци кожата + Висок квалитет на дрвени saya
Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво
Тежина По Пакување : 2 .0 kg


Карактеристики на производот

Стил:
Јапонија Стил
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Тема:
Пирамида
is_customized:
Yes

Поврзани производи