• Цената е намалена.
  • Свеж
A545A Mach3 USB MPG Pendant За Мах 3 4 Оска Гравирање CNC Жичен Handwheel

A545A Mach3 USB MPG Pendant За Мах 3 4 Оска Гравирање CNC Жичен Handwheel

 
DEN 4767.36

Стока
Во продавницата


A545 A Mach3 USB MPG Pendant За
Мах 3 4 Оска Гравирање CNC Жичен Handwheel Информации :
кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува
Опис :
RF е Стандард со 2.4 G ISM ,на Tx power е 0 DB и RX чувствителност е -98 DB На RF има 64 канали,каналот јазот е 1 Mhz пренос На далечина се повеќе од 15 метри, не е пречка протокол Дизајниран со високи перформанси; Ниска потрошувачка на енергија;Автоматско учење на Бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА Да скокаат фреквенција Приспособливо кога noised ,кои можат да работат со 2.4 G безжичен Микрофон ,Wlan и Bluetooth итн. уреди. 32 поставува Безжична се Справи со работа парична казна во исто време, во една соба ,со не-мешање едни со други има функција на рака на воланот, 100 PPR прирачник пулсот генератор излез екранот во реално време се прикаже на машина работното парче координати, механички координати. Координати X, Y, и Z се три-оската со екранот оската на селекција функција, бендот оската на селекција switch, можете да изберете X, Y, и Z оската Со функцијата на рака на воланот се подигне : рака на воланот водич, се олесни процесот на вредноста. Shuttle Pro Инсталација 1. Кога Mach3 е инсталиран , ќе се создаде папка со име ?Додатоци? во Mach3 папка. Оваа папка е локација за да ја ставите и Приклучок датотеки што сакате Mach3 да знаете за. Место ?Shuttle Pro.dll? во Mach3фолдер Plug Ins. Проверете и уверете се дека тоа е таму. 2.Поставување нуркач за автоматски да се постави нож висина функција M930.m1s копија на инсталациониот директориум на MACH3 .Mach3макроаMach3 Mill 3. Сега дека Shuttle Pro.dll датотеката е Mach3Додатоци, следниот чекор е да се поврзете на huttle Pro. Ако сте сигурни дека вашата Shuttle Pro работи и вашиот хардвер работи потоа можете едноставно да го приклучиш во Shuttle Pro на еден од USB порти. 4. Откако Shuttle Pro е поврзан, започнете Mach3 и да одат ?Config? мени за избор и одберете ?Config Plugins?. Можете да видите на Shuttle Pro избор со зелена checkmark пред тоа. Ако тоа не е означено, можете да го проверите тоа. На checkmark значи дека Mach3 се најде на Shuttle Pro на tartup. Кликнете на ?CONFIG? во жолто и го постави на копчиња што сакате. 5. Откако ќе го соодветното копче избрани во Mach3 Shuttle Pro Приклучок CONFIG мени, вашиот Шатл уред треба да се работи правилно. Пакувањето содржи : 1 * Handwheel 1* CNC USB MPG Оптички Енкодер со 5 метри USB кабел
1 * CD за mach3 софтвер и datasheet


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
A545A
Стил:
Други
Материјал:
Пластични
is_customized:
Yes
Број На Производ:
H0366

Поврзани производи