• Цената е намалена.
  • Свеж
Одличен! X3000 Нови DVR Рекордер Камера Двојна Леќа Автомобил DVR Камера 2.7 Инчен LCD Поглед Агол, Full HD 1080P 140 Степен GPS G-Сензор

Одличен! X3000 Нови DVR Рекордер Камера Двојна Леќа Автомобил DVR Камера 2.7 Инчен LCD Поглед Агол, Full HD 1080P 140 Степен

 
DEN 3551.04
DEN 3338.00

Стока
Во продавницата


Одличен! X3000 Нови DVR Рекордер Камера Двојна Леќа Автомобил DVR Камера 2.7 Инчен LCD Поглед Агол, Full HD 1080 P 140 Степен GPS G-Сензор
Карактеристики
Ултра мал обем; пред објектив со ултра широк агол на 140 степени може да се ротира нагоре и надолу 20 степени; задниот леќи на камерата со ултра широк агол од 120 степени висока резолуција; оваа совршена модуларен дизајн е повеќе погодна за разни агол и висока резолуција на видео снимање. Вграден-во 1/4 инчи ниски-бучава и високо-квалитетни фотографски елемент може да се фати ултра јасна слика во темно место. - Вградена литиум батерија со полнење и во меѓувреме снимка функција. - Вграден микрофон/звучник. - Поддршка висок капацитет на Микро ТФ-Картичка - Автомобилство вклучување и снимање функција кога возилото се започне. - Со одложен почеток функција за да се спречи минливи пулсот тековната штета машина во моментот кога возилото се започне. - GPS скенирање и позиционирање. - Гравитацијата СЕНЗОР индуцирана
Екран 2.7 инчен (16 : 9) Леќи на камерата Предна леќа со ултра широк агол 140 степен и назад леќи на камерата со ултра широк агол од 120 степен Ротација агол 20 степен Видео формат на AVI ТФ слот за мемориска картичка Micro ТФ Микрофон/звучници Вграден Телевизиски излез NTSC/PAL DC пристап DC 5 V Батеријата вградена литиум полимер батерија Оперативен систем Windows 2000/XP/Win 7/MAC OSx над 10.3.6 Рекорд режим CH1&CH2/CH1/CH2 Време setup Поддршка Формат Да/Не Beep On/Off Аудио запис за вклучување/Исклучување На LCD default/Исклучување Фреквенција 50 HZ/60 HZ Default прилагодувањето Да/Не Кружни снимање Поддршка Двојна леќа Поддршка за dual-екранот се прикаже Поддршка GPS Поддршка на G-СЕНЗОР чувствителност Ниска/Нормално/Високо/Исклучите Мемориска картичка Micro ТФ USB интерфејс USB 2.0 Звук Синхрони видео и аудио снимање Операција напон 4.2 V700m AH/USB5.0 V Операција температура
0~40 степен
трговија на големо, ве молиме, контактирајтеКарактеристики на производот

Тип На Објект:
Автомобил DVR
Големина На Дисплеј:
2.7
OSD Language:
Кинески (Simplified),Spanish,Russian,Italian,Vietnamese,French,Japanese,German,Russia,English,Portuguese,Korean
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MPEG-4,MOV,TS
Интерфејс:
USB2.0,SD/MMC,HDMI
Специјални Функции:
Микрофон,Движење Откривање,Led Дисплеј,SD/MMC Картичка,Време и Датум Екран,GPS Tracker,Циклус на Снимањето,Цикличното Снимањето,Ноќ Визија
Видео Кодот:
H. 264
Батеријата:
Вграден-во
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Број На Леќи:
1
GPS logger:
Внатрешна
Оригиналниот Пакет:
Yes
Слики Сензор:
Cmd Ов
Пиксели:
500Mega
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 4
Камерата Резолуција:
1280x720
Екранот Размер:
16
Бренд Име:
winkcron
Агол На Гледање:
140°
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Екран На Допир:
No
Траење На Батеријата:
24
автомобил dvr камера:
dual леќа автомобил dvr
Слики Сензор:
Преносни Снимач

Поврзани производи