• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100355589 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100355589 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 648.00

Стока
Во продавницата

1 Ако одговорот е да, тогаш ќе МОРА да exchange на вашиот сопствен bios-от чип на мојот одбор, вашиот диск ќе работат и повторно. Пред да ги купите, ве молиме да го прочитате : 1) Ова е само ПХБ (Печатени Кола), а не на целиот Хард Диск; 2) PCB одбор број е отпечатен на одборот, не на налепница; 3) Овие плочи се КОРИСТАТ, НЕ се сосема нови, на коло компоненти кои не спаѓаат, на интерфејс не го скрши. Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор.Kucco-Koul Технологија Топло Потсетам : Повеќето HDD одбори имаат единствена bios-от (ROM или NVRAM чип) која ги вклучува уникатни податоци за пристап на HDD систем област.2 Ако не, pls проверете уште еднаш вашиот диск проблем, можеби и во други делови ќе има проблем, исто како и на главата, итн. Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ. Па ќе е подобро да се мемо вашиот господар чип и мазна чип број кога ќе изберете PCB одбор, ние ќе ви испратиме производ за да се обезбеди работат нормално. Кога ќе го добиете нашиот одбор, повлечете го на вашиот диск директно, да се тестира дали вашиот диск на моќ, без разлика дали дискот спин. Нема враќање/размена политика; 5) Хард диск неуспеси, НЕ се секогаш предизвикани од PCB неуспех. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор. Ако bios-от информации не е компатибилен со вашиот HDD, не постои начин да го прочитате HDD податоци.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи