• Цената е намалена.
  • Свеж
LJC18A3-B-J/DZ капацитивни AC две-жица нормално затворен M18

LJC18A3-B-J/DZ капацитивни AC две-жица нормално затворен M18

 
DEN 456.00

Стока
Во продавницата


[Спецификација] : LJC18 A3-B-J/DZ
[size] : 18mm цилиндар дијаметар (mm)
[Методи] : капацитивни откривање
[] : 10мм откривање растојание (mm) прилагодлива
[] работен напон : AC 90-250 V
[форма] : излез AC две-жица нормално затворен
[објект] : метал, пластика, стакло, а не на метали, како што се вода, нафта, итн.; на откривање на далечина со спроводливост на некој објект за да бидат откриени, dielectric постојана, вода апсорпциона стапка, волумен е различен, за заземјување на метал за да се добие максимален откривање спектар.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Карактеристики:
LJC18A3-B-J/DZ
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Гаранција:
365
Број На Модел На:
LJC18A3-B-J/DZ

Поврзани производи