• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100470387 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100470387 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 633.60

Стока
Во продавницата

Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. За ретко одбор број, треба да се определи РЕВ. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор. Пред да ги купите, ве молиме да го прочитате : 1) Ова е само ПХБ (Печатени Кола), а не на целиот Хард Диск; 2) PCB одбор број е отпечатен на одборот, не на налепница; 3) Овие плочи се КОРИСТАТ, НЕ се сосема нови, на коло компоненти кои не спаѓаат, на интерфејс не го скрши. Па ќе е подобро да се мемо вашиот господар чип и мазна чип број кога ќе изберете PCB одбор, ние ќе ви испратиме производ за да се обезбеди работат нормално. Употреба : 1.2 Ако не, pls проверете уште еднаш вашиот диск проблем, можеби и во други делови ќе има проблем, исто како и на главата, итн. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. BIOS-ОТ ЧИП ЗАМЕНА Е МОРА ДА.1 Ако одговорот е да, тогаш ќе МОРА да exchange на вашиот сопствен bios-от чип на мојот одбор, вашиот диск ќе работат и повторно. Дел од УЛ PCB одбор уште барањето на мајстор чип и мазна чип во согласност . Ако bios-от информации не е компатибилен со вашиот HDD, не постои начин да го прочитате HDD податоци. Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи