• Цената е намалена.
  • Свеж
Стоматолошка Лабораторија Micromotor Маратон Силна 90 Микро Моторни+35K ВРТЕЖИ во минута Полирач Handpiece

Стоматолошка Лабораторија Micromotor Маратон Силна 90 Микро Моторни+35K ВРТЕЖИ во минута Полирач Handpiece

 
DEN 5471.52

Стока
Во продавницата

Стоматолошка Лабораторија Micromotor Маратон Силна 90 Микро Моторни+35 K ВРТЕЖИ во минута Полирач Handpiece
Важни потсетници :
За да се избегне проблемот на брзината изгубат контрола и одржување на долг животен век на оваа машина,ве молиме да се сврти на брзина да се "min" со брзината контролорот пред да започне следната операција : push "во"или"надвор" копчето,Префрлување bur работи помеѓу насока на стрелките на часовникот и да се укине или замена на контрола помеѓу рачен и подножјето на возилото.
Сите Производи Се Со Врвен Квалитет Со 100% Задоволство Да Се Гарантира.
Сите Наши Производи Се Гаранција за Парите Назад.
Микро моторни 90+102
Основниот модел, Мини-компактен дизајн
0~35,000 вртежи во минута, помалку-вибрации стандард јаглерод моторни четка
Не фаза брзина систем
Десно/Лево свртување способност
On/Off прекинувач
Како и основниот модел меѓу СИЛНА серија, топлина и вибрации е минимизиран, дури и
за долго време се користи благодарение на стабилна коло дизајн.
Bur големина : 2.35 mm
Напојување напон : 110 V/60 Hz
Пакетот вклучува
1 Голема Брзина 35000 вртежи во минута Handpiece
1 Подножјето На Возилото Се Префрлите
1 Кутијата за Контрола Главната машина 110 V
1 Клуч
1 Работата Упатство на англиски јазик
1 Бесплатен Приклучок Адаптер Ако е потребно
Плаќање Ние прифаќаме Зачувам плаќање, Зачувам плаќање е лесно и безбедно. Плаќањето треба да бидат испратени во рок од 7 (СЕДУМ) дена од денот на аукција затворање. Сите победа понудувачи кои освои нашите објектот, ве молам да ме известите вашиот контакт број откако ќе се направи целосна исплата , ние треба овој број за да бидете сигурни дека можете да го добиете вашиот објект во време, а исто така и за итни контакт предвид. Превозот Methode 1.Ние ќе ги сите предмети биде предаден на купувачот Зачувам адреса. Ве молиме бидете сигурни дека вашата Зачувам адреса е точна. 2. Трговијата е прекуграничната и Воздухопловната е најевтиниот пост начин, така што е потребно долго време за испорака. Значи ние треба вашата разбирање за време на испорака, САД 5-15 дена. Канада,Австралија за 6-17 дена; Други Европски земји 20-30 дена. Јужна Америка со 25-35 дена. Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш befor ќе ни даде неутрален Проверете ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Услови за продажба Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил. Сите предмети вратени мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување. Ве молиме repack објектот внимателно. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни. Во случај соодветна замена не е достапна, тогаш на враќање ќе бидат издадени. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа. Ако објектот се најде не-неисправни, објектот ќе биде испратена назад до купувачот на купувачот и трошок. Предмети вратени без RMA број ќе бидат одбиени и вратени на испраќачот. Купувачот е одговорен за Сите Враќање Поштарина и Превозот Обвиненија. Купувачот е одговорен за дополнителни превозот на трошоците за објекти што се враќаат одби andor undeliverable. Ние не прифаќаме никакви враќа без одобрение број на кутија или етикета тоа е да се врати.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Белење На Заби
Големина:
Moderate
Број На Модел На:
Micromotor Handpiece Силна 90 102L
НЕТО-WT.:
2.1 KG
Контроли hanpiece:
Контроли прашина колектор
Quatily:
Висок Quatily
Состојка:
micromotor handpiece
Тип:
стоматолошки micromotor handpiece
максимална брзина:
35,000 ВРТЕЖИ во минута

Поврзани производи