• Цената е намалена.
  • Свеж
За TOYOTA RAV4 LED Глава Светлината Главата светилка Пред светлина Црна Домување 2013-2014 Година LF

За TOYOTA RAV4 LED Глава Светлината Главата светилка Пред светлина Црна Домување 2013-2014 Година LF

 
DEN 21600.00

Стока
Во продавницата


Производ детални слики
1. Стил : LED Глава Светилки.
2. Боја на домување : Црна.
3. Состојба : Нова (само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење).
4. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка ,2 ПАРЧИЊА/картон).
5. Надградите вашиот возило со racing изглед.
6. Restyle појавата со повисоки перформанси осветлување излез.
7. Директна замена.
8. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува).
Напомена :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете.
Инаку, нема да има гаранција против превоз!
Опис На Производот :
1. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици како оригиналниот автомобил. Тоа е лесно да се инсталира и тоа е игра-и-приклучокот.
2. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрачна positon; И таму не е сијалица во својата ниска зрак позиција, или затоа што производителот ги остава дека опција да купувачи. Тие можат да изберат да инсталирате Халоген сијалица или HID Xenon сијалица. ако сакате да го инсталирате HID xenon сијалица. ве молиме контактирајте со нас пред цел .тие се продава одделно од нас.
3.Малиот Зрак Сијалица Тип : 9005 Модел. Високиот Зрак Сијалица Тип : H1 Модел. Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. 2 ПАРЧИЊА/картон.
4. За малиот Зрак со проектор леќа светла.
5.Овие главата светлата се дизајнирани за левата рака возење ( Возење по должината на десната страна од патот и воланот е поставен на левата страна на возилото ) .
Тоа е исто така се применуваат за Десната рака возење(Возење по левата страна на патот и воланот е поставен од десната страна на возилото). Позициите и линии за инсталација се исти за обата Левата Рака се вози и Десната Страна се вози.
Единствената разлика е во светлината на моделот. Ако купувачот е строга на светлината шема, ве молам, мислам дека над тоа. Ние, исто така може да ги менувате светлината шема за да ги собере за Десната Рака се Вози тука во Кина. Сепак,ние треба да се наплаќаат екстра плаќање за таквата промена. (ве молиме испратете порака до нас ) Или можете да ги менувате во свој локален професионален пазар.
6.Главата светилки имаат истите конекции и жици како оригиналниот автомобили. Тоа е plug-and-play. Сепак,некои автомобили се чувствителни, ние препорачуваме на купувачот да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот.
7. LED ќе остане кул состојба и подолг животен век со НИТУ боја исчезнува.
8.Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани. И тие можат да обезбедат многу повеќе заштеда на енергија возна состојба.
Предност :
1. Сместување : анти-УВ третман
2. Површината стврднување третман
3. Интерни на домување : анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашата детална превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име откако ќе го поставите цел.
1. Примачот Име И Презиме :
2. Телефон за контакт Бр. :
3. Превозот адреса :
4. Post code/ поштенски код :
Царински и увозни даноци :
Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка или превозот цена
пријави. Купувачите ќе биде одговорен за обвиненијата ако е потребно.
И, ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци пред наддавање или за Купување.
***Продавачот не одговори за даночни или царински бесплатно во сите случаи, ве молиме да се разбере.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
за RAV4
Автомобил Производител:
Тојота
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
PC&ABC
Напон:
12V
Година:
2013-2014 година
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
13kg

Поврзани производи