• Цената е намалена.
  • Свеж
SWT-B200/90M ЈП ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА само за

SWT-B200/90M ЈП ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА само за

 
DEN 43200.00

Стока
Во продавницата


Почитувани Клиенти, ви Благодариме за вашиот избере нашиот производ. Сакав да разјасниме една работа : ние обезбеди бесплатен превозот до вас од страна на морето. Бидејќи на стоката е тежина и воздухопловните товарни обвиненија е многу скапо. Ако би сакале да ја прифати тоа,ве молиме љубезно ќе ја побарате да ме контактирате. Јас може да се промени на воздушниот товарен задолжен за вас. Со почит. Спецификации 1.отстранлив PTFE обложени греење плоча со посебна контрола на температурата систем 2.електрични планирање алатка 3.CE Апликација Погоден за заварување на пластични цевки и / или приклучоци направени од ЈП,ПП, и PVDF, може да се користи на било каков сложен работа состојба. Карактеристики Отстранлив PTFE обложени греење плоча со посебна контрола на температурата систем. Електрични планирање алатка; Се изработени од лесен и висока јачина материјал; едноставна структура, мали и нежни како user-friendly. Технички спецификации 1 Заварување се движи : пластични цевки : 90mm-200mm (90mm-110mm-125mm-140mm-160mm-180mm-200mm) 2 Движи на примена : ЈП,ПП и PVDF Опсег на примена : ЈП,ПП и PVDF Работен напон : ~220 V ±10%,50 hz 3 Вкупна моќ : 2.0 k W , вклучувајќи : планирање алатка : 0.8 k W, греење плоча : 1.2 k W 4 PTFE обложени греење плоча, дигитални температура контролер, разликата во грејната плоча површината температурата ≤±3°, корисна работа. 5 животната Средина температура : -10° ~ 45° 6 Целата машина се состои од основна рамка, греење плоча, планирање алатка и поддршка (за планирање алатка за & греење плоча)


Карактеристики на производот

Заварување Област:
90-200mm
Напон:
220V
Фреквенција:
50Hz
Број На Модел На:
SWT-B200/90M
Тежина:
80KGS
Употреба:
Се PE,PP, и PVDF
Димензии:
830*465*550;665*500*560;565*500*555
моќност:
2.2 kW

Поврзани производи