• Цената е намалена.
  • Свеж
предводени од модулот 5050 CE, ROHS одобрен 0.72 w 12v 66lm светлото предводени од модулот 5050 за канал писмо

предводени од модулот 5050 CE, ROHS одобрен 0.72 w 12v 66lm светлото предводени од модулот 5050 за канал писмо

 
DEN 3120.00

Стока
Во продавницата


5years гаранција ,CE, ROHS одобрен,0.72 w 12v 66lm осветлување led светло за signage : Производ функција : животен век : 50000h количество на led : 3pcs Прозрачна флукс : 66 LM/LED заштита одделение : IP65 напон : DC12 V осветлување извор : SMD5050 Сертификација : CE & ROHS Потрошувачка на Енергија : 0.72 W/ЕЕЗ зрак агол : 160 степен на Користење на животната средина : -30 степени - +60 целзиусови степени Складирање на животната средина : -40 степени - +70 целзиусови степени големина : Околу 66* 15 * 6mm Школка Материјал : ПВЦ Инјектирање Емитуваат Боја : бела(6500 K-7500 K);Топло Бела(2800-3200 K);сина;зелена;црвено Производ карактеристики : 1.Напојува со epistar 0.3 W led 2.Алуминиумска основа за добар топлина тоне 3.Осветленост : 66 LM 4.Управувано од лице со константен напон 5.Ако напојува maximun 12 часа на ден,3 години гаранција 6.Примена : Backlighting за прикажување случај,канали писмо длабочина е 80-150mm


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,ROHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
78
Карактеристики:
led знак модул светлина
Висина:
5.5 мм
Ширина:
15
Број На Модел На:
ЛЛ-F12T7815W3A
Модел Бр.:
ЛЛ-F12T7815W3A
LED тип:
Epistar
агол на гледање:
160 степен
Емитуваат Боја:
втората светска војна/w/г.с.
Прозрачна Флукс:
66lm
Температура На Боја:
3500k/4500k/6500k
моќност:
0.72 вати
Напон:
12V DC
IP одделение:
IP65
Позиционирање:
Завртка&Autoadhesive Лента

Поврзани производи