• Цената е намалена.
  • Свеж
LJC18A3-Б-Z/АЈ Капацитивни близина прекинувачи LJC18A3-Б-Z/АЈ PNP три жица DC нормално затворен M18

LJC18A3-Б-Z/АЈ Капацитивни близина прекинувачи LJC18A3-Б-Z/АЈ PNP три жица DC нормално затворен M18

 
DEN 456.00

Стока
Во продавницата


[Спецификација] : LJC18 A3-Б-Z/АЈ
[size] : 18mm цилиндар дијаметар (mm )
[Методи] : капацитивни откривање
[] : 10мм откривање растојание (mm) прилагодлива
[] работен напон : DC 6-36 V
[] : три линија излез во форма на PNP нормално затворен
[објект] : метал, пластика, стакло, а не на метали, како што се вода, нафта, итн.; на откривање на далечина со спроводливост на некој објект за да бидат откриени, dielectric постојана, вода апсорпциона стапка, волумен е различен, за заземјување на метал за да се добие максимален откривање спектар.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Карактеристики:
LJC18A3-Б-Z/АЈ
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Гаранција:
365
Број На Модел На:
LJC18A3-Б-Z/АЈ

Поврзани производи