• Цената е намалена.
  • Свеж
12W dimmable LED Вдлабнати Осветлување Тела LED Таванот Светлина| 120W Халоген Еквивалент| Вдлабнати LED вградна светилка|бесплатен превозот

12W dimmable LED Вдлабнати Осветлување Тела LED Таванот Светлина| 120W Халоген Еквивалент| Вдлабнати LED вградна светилка|бесплатен

 
DEN 7680.00
DEN 6835.00

Стока
Во продавницата


Спецификација : Материјал : Метал, Стакло Прозрачна флукс : 1200 LM животниот век : над 50000hrs Боја Температура : Топло Бела : 30003500 K Ладно Бела : 55006500 K моќ : 12w Напон : AC85 V-265 V Зрак Агол : 120deg. фактор на моќ : PC>90% CRI : ра>85 Големина : Ø5.2 x H2.5 инчи Дупка Големина : Ø4.25 инчи на 5 инчен Функција : 1)заштита на животна Средина 2)Безбедно и лесно да се инсталира 3)Долг животен век,5000hours 4)Нема опасност од скршеното стакло 5)Ниска потрошувачка на енергија 6)Висока ефикасност, Енергија заштедете повеќе од 80% 7)Алуминиумски легури школка
Слики :
Испорака
1] Предмети ќе бидат испратени во рок од 2-3 работни дена по извршената уплата верификација.
Објектите ќе бидат тестирани пред превозот.
[2] Испратена од Хонгконг Пост или Кина Пост ако предмети тежина помалку 2kg.
[3] Предмети ќе се испрати до цел адреса, ве молиме потврдете ќе превозот адреса натпревар на цел адреса
[4] Ако не сте добиле вашата пратка во рок од истекот датум , ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и одговор во рок од 24 часа.
[5] Испорака методи :
Враќање & Гаранција
2 години производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети ред операција или физички оштетени од страна на купувачот).
За стоки со проблем во 7 дена по приемот, можете да ги испратите назад за слободни поправка, замена или рефундирање(целосно или делумно во зависност од поинаква ситуација).
За стоки со проблем откако 1 месеци по приемот, можете да ги испратите назад за слободни поправка. За поправка, замена, целосна наплата, ние ќе ги сноси resending такса, Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
Повратни информации :
Тоа ќе бидат високо ценети ако не ни корист да ни остави позитивен фидбек, кога сте задоволни со нашите производи квалитет и нашите услуги.
Ако постои нешто што не сте задоволни, вклучувајќи стоки квалитет, или на нашите услуги, ве молиме да се чувствуваат слободни да кажете ми во секое време, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите. Вашиот предлог и вашето разбирање е многу добредојдена и ценета! Ние ќе се обидеме потрудиме да ги подобриме нашите производи квалитет и нашите услуги постојано, за да служат подобро. Ви благодарам многу за вашата поддршка!


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
12w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
JOYLIT
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
Оптоварување
Обликот:
U-облик
Напон:
90-260V
LED Чип Модел:
5730
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Број на LED Чип:
24 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Должина:
2.5inch
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Должина:
2.50 inches
Wattage:
12W
Напон:
85-265V

Поврзани производи