• Цената е намалена.
  • Свеж
(2 парчиња/многу) 4.7 К OHM 1W Wirewound Ротари Potentiometer, WX110(010) Лонци, 1 Вати.

(2 парчиња/многу) 4.7 К OHM 1W Wirewound Ротари Potentiometer, WX110(010) Лонци, 1 Вати.

 
DEN 431.52

Стока
Во продавницата


4.7 К ohm Wirewound Potentiometer,
Количина : многу од 2 парчиња.
Со Орев и Миење.
Механички Патување : 300 степен.
Толеранција на Вкупниот Отпор : +/- 5%
Напон оценка : 100 V ВАШИНГТОН.
Моќ Оценка : 1 Вати.
Вратило Должина (L) : 20mm (за 0.79 инчи)
Вратило Дијаметар : 6mm.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
Слика примерок се 2.2 К OHM.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.


Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
-10 до 85C
Тип:
Ротари Potentiometer
Номинална моќност:
1 вати
Отпор Толеранција:
5%
Технологија:
Wirewound
Max. Оперативен Напон:
100 VDC
Отпорот:
4.7 к ohm
Број На Модел На:
VR-WX110/472-2
Состојба:
Нови

Поврзани производи