• Цената е намалена.
  • Свеж
Golooloo A31-N56 A32-N56 A33-N56 за Asus лаптоп со батерија РОГ G56 N46 G56J N56 G56J N46V N46VM N56DY N56JN N56VB N56VZ N76

Golooloo A31-N56 A32-N56 A33-N56 за Asus лаптоп со батерија РОГ G56 N46 G56J N56 G56J N46V N46VM N56DY N56JN N56VB N56VZ N76

 
DEN 768.96

Стока
Во продавницата


Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас . За пратката се Должи на посебност на батерии, некои земји' купувачи само може да изберете продавачот за испорака метод да ги купите нашите производи(можете да направите пребарување на информации за следење на 17track.net. и ние и ветуваме дека вашата цел ќе биде да пристигне на време.) Ако наредил нашиот објект, ќе треба да ги прифатите нашите Превозот методи. Ако умот, ве молиме да не купи. На надополнување циклус е врз основа на тоа како вие ја користите батеријата, не overcharge, немојте да ја чувате батеријата во влажна средина, и ве молам не ставајте вода на батеријата. Забелешка Батеријата 3.6 v и 3,7 V, 7.2 V и 7.4 V, 10.8 V и 11.1 V, 14.4 и 14.8 V се само различни параметри, но крајниот ефект е иста. И ние брод предмети по случаен избор. Повеќето од висок капацитет батерии (7800m Ah, 10400m Ah) изгледа малку convexity. Овие фотографии се за повикување само, и примерокот е предмет на вистински производ што ќе добијат. За долго растојание помеѓу магацин и NVOCC ние треба некое време за испорака. Ако не сте се пребаруваат информации на стоката, не грижете се, само контактирајте со нас веднаш, ние ќе резервни нема ефект да помогне да се реши проблемот. Вашето задоволство е она што ние секогаш ги извршуваат, затоа ве молам не се отвори спорот rashly. Ви благодариме за вашата доверба.
Поштенски код 97 и 98 - во Франција не може да се испрати.
Поштенски код 35-, 07-, 38 - и Balearen, Канарските Острови, Las Palmas, Санта Круз де Тенерифе во Шпанија не може да се испрати.
Компатибилен оригинална Батерија Код : За Asus : A31-N56 A32-N56 A33-N56 Одговара машина : За Asus : G56 Серија G56 J Серија G56 JK Серија G56 JR Серија РОГ G56 Серија РОГ G56 J Серија РОГ G56 JK Серија РОГ G56 JR Серија N46 Серија N46 J Серија N46 JV Серија N46 V Серија N46 VB Серија N46 VJ Серија N46 VM Серија N46 VZ Серија N56 Серија N56 D Серија N56 DP Серија N56 DY Серија N56 J Серија N56 JK Серија N56 JN Серија N56 JR Серија N56 V Серија N56 VB Серија N56 VJ Серија N56 VM Серија N56 VV Серија N56 VZ Серија N76 Серија N76 V Серија N76 VB Серија N76 VJ Серија N76 VM Серија N76 VZ Серија R401 Серија R401 J Серија R401 JV Серија R401 V Серија R401 VB Серија R401 VJ Серија R401 VM Серија R401 VZ Серија R501 Серија R501 D Серија R501 DP Серија R501 DY Серија R501 J Серија R501 JR Серија R501 V Серија R501 VB Серија R501 VJ Серија R501 VM Серија R501 VV Серија R501 VZ Серија R701 Серија R701 V Серија R701 VB Серија R701 VJ Серија R701 VM Серија R701 VZ Серија
Ве молиме да се обезбеди


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Golooloo
Батеријата Напон:
11.1 V или 10.8 V
Компатибилен Бренд:
ASUS
Број На Модел На:
N76VJ R401 R401V R501V R501 R501VM R701
Тип:
Li-Ion
Капацитетот На Батеријата:
4400mAh
означени капацитет:
5200MAH
реалниот Капацитет на:
4400mAh
Производи Статус:
Акции

Поврзани производи