• Цената е намалена.
  • Свеж
Стакло плови мерач densitometer алкохол течни метар hydrometer со евтини цена

Стакло плови мерач densitometer алкохол течни метар hydrometer со евтини цена

 
DEN 521.28
DEN 495.00

Стока
Во продавницата


4 Во имплементацијата табела погледнете-up да се најде забелешка на латералниот алкохол метар покажува вредноста на надолжната конверзија на маса да се најде термометар покажува вредноста, и се најде, да се погледне алкохол метар покажува вредноста надолу од истрагата, покажува вредноста на термометар Од лево кон десно истрагата, и вредноста на крстот кои се сакаат да се измери вистинската концентрација на алкохол. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
2, избрише термометар поставено во стаклен дипломирал цилиндар (алкохол температурата треба да биде во рамките на опсегот 0 ~ +40 целзиусови степени, или треба да биде греење или ладење), а потоа 30 до 60 алкохол избрише пловеа потона стакло цилиндар се избројат, која се јавува кога три услови :
a : индексирање ниво скала опсег, па да бидат подготвени степени. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.Стакло плови мерач densitometer алкохол течни метар hydrometer со евтини цена
Температурата и концентрацијата на алкохол употреба на конверзија табела
Прво , количината на алкохол алкохол концентрација беше мери само во стандардна температура (20 целзиусови степени) е вистинската концентрација на алкохол.Пакување : вклучува пластична кутија и упатство
2. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
Трето , за употреба :
1, предвидува сума на алкохол прво истури во чаша за мерење на цилиндар (цилиндар капацитет од не помалку од 300ml, како и) не треба да Има нечистотија или алкохол turbidity.
б : течност под нивото на поделба владетел или алкохол метар кос, тогаш може да се отстрани алкохол метар замена 0-30 спецификации;
c : ниво повисоко од поделба владетел или алкохол метар потоне на дното, потоа отстранете ја со алкохол метар исто така, треба да се замени 60 до 100 спецификации;
3, читање кога течноста ниво во рамките на индексирање владетел се залагаме за 5 минути пред читање, читање позиција е tangent да течност на површината и под-степен скала каде (притиснете на работ чита) алкохол метар покажува вредноста на белешка за време на читањето земе термометар покажува вредност.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Конверзија табела е подготвен за оваа цел. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.Бесплатен превозот за сите на светот
3. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Прифати wholesales,цената ќе биде повеќе поевтини
4.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.100% висок квалитет
1. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.12 месеци гаранција
2. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
Второ, опсегот на примена на површината температурата 0 ~ +40 целзиусови степени.7 степени.
Пример : во чаша за мерење на цилиндар со алкохол алкохол концентрација беше мерена во 61 степени, со термометар, мерено на температура е 10 целзиусови степени алкохол, алкохолни погледнете-up табела на вистинската концентрација на 61. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно.


Карактеристики на производот

Тип:
Алкохол
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
алкохол метар
is_customized:
Yes

Поврзани производи