• Цената е намалена.
  • Свеж
12GA DC 6V Микро Електрична Намалување Метал Опрема Моторни N20 РК smart автомобил Робот модел DIY мотор Играчки, Електрични вратата заклучување Далечинско заклучување

12GA DC 6V Микро Електрична Намалување Метал Опрема Моторни N20 РК smart автомобил Робот модел DIY мотор Играчки, Електрични

 
DEN 320.16

Стока
Во продавницата

99 /парче US $ 22. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата. Ние ќе споделување на купувачи на црната листа на сите Кинески добавувачи ако се подигне спор, без да ни се јавите во прв план. Ако, исто така, имаат проблем, ве молиме контактирајте со нас.
Корисниците се одговорни за царина .
Потврди Напон, вртежен момент, Структура, Работа правило.00 /парче
Може исто така да треба :
Како да се изберете мотор. Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното.5 12 12 GA-6-1000 1000 760 1. Речиси сите објектот е во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа.80 /парче US $ 31.
Напомена :
1. Веднаш Работа на Моторот не треба да надминува мотор е Оценет вртежен момент.
Превозот Совети :
1.
Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само високо-квалитетни производи, разумна цена, но, исто така, е безбеден и удобен купување на животната средина.99 /парче US $ 45. Ние искрено се регрутира во Светот Агент по најниска цена. Прашања и предлози се ценат. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори. Пакет за да DHL/Федекс вкупните трошоци од 3 дена.
Кога инсталирате брзини/sprockets/pulleys на излез окно, не. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
Ние Ги Доставуваме :
DC /AC Мотор, Црв Опрема Мотор, се Покрене Опрема Мотор, Stepper Мотор, Синхрони Опрема Мотор, Серво Мотор, Линеарен Actuator, Четка мотор, Brushless мотор, Електричен Полнач за Напојување, Моторни Контролер.6 12 GA-6-2000 2000 1520 0.
Моторот е вратило axial насока и радијална насока имајќи стрес не треба да надминува способност.
Вртежен момент : Постојано Работи вртежен момент не треба да надминува 75% од моторот е Оценет вртежен момент.4 12 GA-6-3000 3000 2280 0.
Мотор под товарење, Мерка Тековната не треба да надминува мотор е Номинална Струја.30 /парче US $ 75.
Структура : прав Агол Излез, Директно Излез, Оди и Назад, Ротација Работа, Линија Работа. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент .80 /парче US $ 25.
Зошто не моторни работи?
Вашиот мотор ако е ниска брзина на мотор, екстра ниска брзина на мотор треба да се почитува внимателно.
Широко се користи во Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување, Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач прекинувач, хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион, модел авион, РК smart автомобил, Камера мотор, Куќа, здравје, мини Пан/ Навалите камера, Пари пребројување на машина, Електронски брави, Вид на прст-електронски брави, Авто shutter, Монета наплата уреди, Куќа, здравје, итн.
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе.6
Овој мотор со мала јачина, голем вртежен момент,сите метални опрема, издржливи.
Шведската царина : екстра 7.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина). Конекција ако е точно, и други електрични делови, ако е во ред. Можете да пребарувате категории. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод. Следење на број ќе излезе во рок од 3 дена.
******************** ** **** На крајот од овој производ е опис ********************** **
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.
Ако превозот задоцнување , контактирајте со нас се прошири заштита на време пред спорот, и задржи во допир, тоа е за почит, за нас.
Инсталирате и да Работат забелешки :
Не чувајте или работат на висока температура или влажна средина, и да се избегне гас средина.5 52 12 GA-6-100 100 76 4 160 32 12 GA-6-150 150 114 3 24 12 GA-6-200 200 152 2.
Напон : DC/AC, Напон вредност.30 /парче US $ 59. Ако е потребно, може да се инсталира Прекуструјна Заштита Уред.5 Евра за вредност value >150 Евра.


Карактеристики на производот

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
6V 30rpm, 6V 50rpm, 6V 70rpm, 6V 100rpm, 6V 150rpm, 6V 200rpm, 6V 300rpm, 6V 500rpm, 6V 1000rpm, 6V 2000rpm, 6V 3000rpm
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Постојана Струја(A):
120 /160mA
Број На Модел На:
12GA-6
Изградба:
Постојан Магнет
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Излезна Моќност:
0.5 W
Тип:
Опрема Мотор
Вртежен момент:
12 8 6.5 4 3 2.5 2 1.5 1.2 0.3 0.4 N*cm
Употреба:
DIY мотор, електрично заклучување, робот модел, паметни автомобил
Димензија (исклучување на окно):
12x10x28mm
Вратило Дијаметар:
3 mm
Должина На Вратило:
10 mm
Нето тежина:
10 g
Без Оптоварување Брзина:
30 50 70 100 150 200 300 500 1000 2000 3000 вртежи во минута (pls одредите брзина)
Loadind брзина:
22 38 53 76 114 152 228 380 760 1520 2280 вртежи во минута
Употреба:
Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување,
Употреба 2:
Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач префрлате
Употреба 3:
хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион
Употреба 4:
модел авион, Камера мотор, уред, мини Пан/ Навалување на камерата.

Поврзани производи