• Цената е намалена.
  • Свеж
Рачен 6-Параметар од Витално значење знак се Следи Пациентот се Следи ЕКГ NIBP Spo2 Пулсот го Оценувате Температура година

Рачен 6-Параметар од Витално значење знак се Следи Пациентот се Следи ЕКГ NIBP Spo2 Пулсот го Оценувате Температура година

 
DEN 22032.00

Стока
Во продавницата

Сите-во-едно дизајниран модул со 5 стандардни параметри : ЕКГ, NIBP, SPO2, Пулсот Стапка и Температура.4 инчен 6-параметар пациентот се следи Виталните знак следи со Термички печатач CE & ФДУ US$ 629. Спецификации Следново е спецификации, кој има целосна конфигурација на ЕКГ,ТЕМП, NIBP и Sp O2.5 Батерија Li-ion батерија, 3. СРЕДНАТА вредност се мери со користење на овој уред е еднаков со кои се мери со користење на крвниот притисок мерен уред. USB и Bluetooth податоци испратите; Хоризонтална и вертикална екранот избор; Голем фонт на екранот интерфејс е лесно да се набљудуваат; Назад светлина, може да се прилагоди; Слободни напреден софтвер Изборен Bluetooth печатач за да печатите на бранови и податоци надвор.29 /парче
Здравје Набљудувачите се Зголеми Розова OLED Дисплеј Прст Пулсот Oximeter Крв, Кислород Sp O2 Сатурација Oximetro За Домашна Нега Бесплатен Превозот САД$ 14. Печатач (optional) Type : Термички микро-печатач Печатач, Хартија : 58 mm термичка хартија,Хартија се тркалаат дијаметар≤Φ 33mm Интерфејс : usb интерфејс за Снимање Видови : Реално време печатење и преглед на податоци за печатење Напојување : батерија 1700m Ah~2000m Ah. (Состојба : 25, NIBP работен период е 15 минути) Надополнување на Време : 10 часа.28 /парче
Голема Промоција на Бренд Нови CE & ФДУ 12. Оваа машина може да се задоволат сите барања, и да ги задоволи барањата на болница и други одделенија во итен третман, прва помош и спасување,итн. Складирање и Преглед на Максималното Количество на Податоци : 3888 групи Максимум Тренд Време : Континуирано 129.
Бесплатен превозот CE&ФДУ Прст Пулсот Oximeter Зелена Здравствена заштита OLED Крв, Кислород SPO2 ПР Сатурација Oximetro Следи 5 A+ УСД 14. Функција за Дланка Пациент Монитор на Допир,5.05~100 Hz (-3d B), филтер : 0. Мониторинг Параметар ЕКГ Текст : 3 - води ЕКГ кабел, стандард AAMI кабел конектор Доведе Избор : I,II,III Стекнат Избор : x1 x 2 x 4 x8 Замав Брзина : 12.1 инчен колор TFT LCD, едноставен за работа, брзо и точно мерење на податоци; да се Изгради-во батерија Li-батерија, до 15hours време на извршување, поддршка на AC и DC моќност; Прилагодливи коишто се слушаат и визуелни аларми, и сензор исклучите алармот; Долго време мониторинг и спиење мониторинг; Лесно да се носат, погоден за брза помош центар, има се залагаме за одредување; Пред : Складирање и преглед на податоци до 9999 ID на корисникот и 3888groups преку Тренд График и Тренд Листа. Трошоци(празнење) 1000times.5, 25 и 50 mm/s Фреквенција Одговор : Ниту еден филтер : 0. Средина Работна Температура : 0 ~45 Транспорт и Чување : -25 ~85 Работна Влажност : 30% ~85 % Транспорт и Складирање : 30% ~95 % (без кондензација) 4.00 /парче
Рачен 6-Параметар од Витално значење знак се Следи Пациентот се Следи ЕКГ NIBP Spo2 Пулсот го Оценувате Температура Модел : RPM-8000 B
Опис :
Вовед за Дланка Пациентот се Следи RPM-8000 B Дланка мулти-параметар пациент монитор има супер висок квалитет и многу конкурентна цена.4-инчен екран во боја LCD дисплеј, rotate screen до 60 степен Феталниот Следи US$ 915.00 /парче
Голема Продажба на Нови CE & ФДУ 12.1" ICU Пациентот се Следи ЕКГ NIBP ПР Spo2 Temp Resp 6 Параметар* Аларм RPM-9000 A-01 НОВА 2014 US$ 489.00 /парче
CE ФДУ 8. Температурата Текст : Тело површината термички чувствителни на отпорник сензор на температура на Мерен Опсег : 0~50 Точност : ± 0.5~40 Hz (-3d B) Калибрација Сигнал : 1m V квадратен бран Заштита : Против electrosurgical пречки и defibrillation отчукувањата на Срцето Мерен Опсег : 20 bpm~300 bpm Обнови Време : 1 пат по победи на Точноста : ± 1 bpm Алармот на Владата : во коишто се слушаат и визуелен аларм Sp O2 Sp O2% Мерен Опсег : 0%~100% Резолуција : 1 % Точност : ± 2 %(90%~99%), ± 3 %(70%~89%),неодреден (0%~69%) Пулсот го Оценувате Мерење и Аларм Опсег : 20~300bpm Резолуција : 1bpm Точност : ± 1bpm NIBP Метод : Oscillometric Режим : Упатство, Авто, СТАТИСТИКА за Мерење Интервал во АВТО Мод : 1, 2, 3, 5, 10, 15, 20, 30, 45, 60 (мин) Мерење Период во ЗАПИШАМ на Владата : 5 мин Ткаенината Притисок Опсег : 0 mm Hg~300mm Hg Пулсот го Оценувате Опсег : 30 bpm~250bpm Мерење Бес : Возрасни 30 mm Hg~255mm Hg, Педијатрија 30 mm Hg~160mm Hg Над притисок на Заштита : Возрасни 300mm Hg, Педијатрија 220mm Hg Притисок Резолуција : 1mm Hg На СИСТОЛНИОТ и ДИЈАСТОЛНИОТ вредности мерени со користење на овој уред ќе биде еднаков на оние што се мери од страна на обучен медицински персонал со користење на ткаенината и стетоскоп.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Крвен Притисок
Материјал:
за
Број На Модел На:
800019
Бренд Име:
carejoy
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Големина:
209mmx104mmx7.5mm
Примена:
рака
Екран Тип:
Екран на допир,колор TFT LCD
Параметри:
ЕКГ, NIBP, SPO2, Пулсот Стапка и Температура
Големина На Екранот:
5.1 инчен
Нето тежина:
655g

Поврзани производи