• Цената е намалена.
  • Свеж
40 in1 Дипломирал ND2 4 8 16 Филтер држач/Торба Плоштадот леќа худ Set + 52mm 58mm 77mm Адаптер Прстен За Cokin

40 in1 Дипломирал ND2 4 8 16 Филтер држач/Торба Плоштадот леќа худ Set + 52mm 58mm 77mm Адаптер Прстен За Cokin

 
DEN 1703.04
DEN 1567.00

Стока
Во продавницата


Пакетот вклучува :
24 Filters
1x ND2 Филтер 1x Г. ND2 Филтер
1x ND4 Филтер 1x Г. ND4 Филтер
1x ND8 Филтер 1x Г. ND8 Филтер
1x Сина Филтер 1x Дипломирал Сина Филтер
1x Портокал Филтер 1x Дипломирал Портокал Филтер
1x Браун Филтер 1x Дипломирал Браун Филтер
1x Розова Филтер 1x Дипломирал Розова Филтер
1x Црвен Филтер 1x Дипломирал Црвен Филтер
1x Green Филтер 1x Дипломирал Зелен Филтер
1x Жолта Филтер 1x Дипломирал Жолта Филтер
1x Пурпурна Филтер 1x Дипломирал Пурпурна Филтер
1x ND16 1x Зајдисонце Филтер
4x 6 слот Случај 9pcs Прстен Адаптер + 1 Филтер Држач+1 Филтер Широк Агол на Држачот + 1 Square леќа хауба
49mm Прстен Адаптер x1
52mm Прстен Адаптер x1
55мм Прстен Адаптер x1
58mm Прстен Адаптер x1
62mm Прстен Адаптер x1
67mm Прстен Адаптер x1
72mm Прстен Адаптер x1
77mm Прстен Адаптер x1
82mm Прстен Адаптер x1
3 Слотови Филтер Држач x1
Широк Агол на Држачот x 1
Плоштад леќа худ x1 Вовед :
Дигитални Професионални фотографи и силен аматери високо вредност на СУРОВИНИ се фати како тие добро знаат дека некој софтвер за манипулација ќе резултира во губење на квалитетот на нивните слики. Истите сметаат дека многу од COKIN ефекти не можат да бидат произведени на компјутер без оглед на перформанси на софтвер. Ова е особено вистина, со сите ефекти поврзани со светлина управување (поларизација на светлината, светлината рамнотежа, осветленост контрола, итн) каде што квалитетот на сликата е целосно поврзани со светлина експертиза во времето на снимање.
Ова е причината зошто најголемиот дел од нив сега се комбинираат со употреба на овој филтри со пост-продукција работа. Филтри не само што нудат драгоцени поддршка, но, исто така, им овозможи на значителна сума на заштеда на време во пост продукција софтвер работа.
Контрола на светлото и бојата, директно на вашиот необработени слики во времето на снимање; Задржи квалитетот на вашите слики без прекумерен пост продукција работата; Создаваат специфични ефекти заштеда на време на вашиот компјутер. Исто филтер за сите ваши објективи-со само замена на адаптерот прстен. Rotate, слајд, decentre во сите правци за повеќе прецизност и креативност.
За Cokin Филтер Поставени
(Трети Лица) Компатибилен со Cokin P серија.
Постепено филтер е задолжително за дигитални корисници, бидејќи дигитален сензор за разлика од филмот има многу ниска изложеност на толеранција. Детали ќе бидат изгубени на двете ниска и висока светлина област. За да се поправи ова, треба постепено филтерот за да го биланс! Трета Страна Производ Материјал : Смола Големина : 94mm x 83mm
За 9pcs Прстен Адаптер + 1pcs Филтер Држач
На Cokin креативни систем се состои од 3 главни компоненти : Еден Адаптер Прстен + Филтер Држач + 1 или повеќе филтри. Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив. Лизгајте го filter-за носителот на адаптерот прстен додека не легне на место. Лизгајте го филтерот (до 3) во еден од филтер-носителот на неговото место.
Погоден За Cokin P серија Филтер


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
ND2 4 8 16
Бренд Име:
хари добро
Пакет:
No
Тип:
Дипломирал Филтер

Поврзани производи