• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100291893 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100291893 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 585.60

Стока
Во продавницата

Пред да ги купите, ве молиме да го прочитате : 1) Ова е само ПХБ (Печатени Кола), а не на целиот Хард Диск; 2) PCB одбор број е отпечатен на одборот, не на налепница; 3) Овие плочи се КОРИСТАТ, НЕ се сосема нови, на коло компоненти кои не спаѓаат, на интерфејс не го скрши. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. (бидете сигурни дека вашата оригинална PCB број е точно на истата со овој број) PCB Број : 100291893 (Без bios-от IC) Контролор : 100274360-74 Мазна Чип : 100244097 Контролор : 100342861-74 Мазна Чип : 100343137 Одговараат за : ST340014 A, ST380011 A, ST3120022 A, ST3120025 ACE, ST3160021 A, ST3160022 ACE, итн Важно : Овој форум не треба да се разменуваат со bios-от IC, потпирајќи се на број на главна чип, ве молиме контактирајте со продавачот ако не ги знаат сите детали. 9) Различни од МД коло, повеќето ST PCB коло, со ист број на различни господар чип и мазна чип.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи