• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот 1 set Top квалитет 35W H4 Hi/низок bi xenon Мотоцикл КРИЕШЕ Конверзија Комплет/Xenon Комплет,3000K,4300K,6000K,8000K,10000K

Бесплатен Превозот 1 set Top квалитет 35W H4 Hi/низок bi xenon Мотоцикл КРИЕШЕ Конверзија Комплет/Xenon Комплет,3000K,4300K,6000K,8000K,10000K

 
DEN 1008.00
DEN 907.00

Стока
Во продавницата


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШИОТ ги ЧУВАТЕ Вашите задоволни е нашиот најдобар задоволство,pls контактирате директно кога е потребно,да уживаат во превозот,ние се HONGYUE КРИЕШЕ ОСВЕТЛУВАЊЕ ! ЗАБЕЛЕШКА : ве Молам да ми кажете што боја ви треба,ако не,ќе испрати 6000k.Тоа е бела боја.Ви благодарам многу.
ЗА НАС
Ви благодариме за гледање на нашите аукции!Ние сме големо дистрибутер на резервни автомобилски перформанси делови и прибор loacted во Гуангжу во Кина.Ние нудиме многу побрзо одговор на вашите потреби!Ние се гордееме со нашата служба за корисници,производ на процесот на селекција,ниски цени и квалитетот на производот.
1.Материјал : Висок Квалитет H4 HI/НИЗОК
2. Работен век : 5000 Часа
3.Влезен Напон : DC 9-16 V
4.Почнувајќи Напон : 4.2 V
5.Оперативен Температура : -40 Centigrade ~ +105 Centigrade
6.Излезна Моќност : 35 W
7.Прозрачна Флукс : 3500 LM
8.Боја Температура : 3000 K,4300 K,6000 K,8000 K,10000 K
Ксенон Боја разлика :
3000 K-жолта светлина, силна продорен моќ, за дожд и магла дена, најчесто се користат во магла
4300 K-малку жолта,топло бела, со обична светлина, слична на пенетрација
50 00 K-малку жолта,топло бела, со обична светлина, слична на пенетрација
6000 K-бела светлина, како на пладне сонцето, визуелен комфорт и удобност е продорен еден од најдобрите комбинација на поени, но дожд и магла дена, пенетрација генерално.
8000 K-бела со сино, продорен моќ од 6000 K е слаба, тоа е не се препорачува да се користи повеќе од овој број на светилки К
10000 K-бело-сина, К колку е повисок бројот на повеќе сина светлина, ветер и магла ден продорен моќ на послабите
12000 K-сина виолетова и сина, декоративни, возење дожд и магла дена непријатности.
Еден комплет, вклучувајќи :
Еден придушници,еден светилки,една линија групи и една кутија


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Кристално Сина, 3000K Златни, 4300K Бела Жолта, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина
Тип Socket:
H4/9003/HB2 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Автомобил модел:
СИТЕ МОТОЦИКЛ
Бренд Име:
MGTV СВЕТЛИНА
Wattage:
35W
Автомобил Марка:
СИТЕ МОТОЦИКЛ
Температура На Боја:
3000K-12000K
Напон:
12V
Ксенон Светлина Модел:
H4H/L(2105)
Ксенон Светлина Тип:
Bi-Xenon Светлина
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
H4
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови

Поврзани производи