• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100368182 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100368182 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 825.60

Стока
Во продавницата

(бидете сигурни дека вашата оригинална PCB број е точно на истата со овој број) PCB Број : 100368182 Контролор : 100356068 Мазна Чип : 100369972 Контролор : 100356068 Мазна Чип : SH6960 BE Контролор : 100356066 Мазна Чип : SH6960 BE Контролор : 100361705 Мазна Чип : SH6960 BE Контролор : 100367049 Мазна Чип : 100369972 Контролор : 100367049 Мазна Чип : SH6960 BE Контролор : 100404194 Мазна Чип : SH6960 BE Контролор : 100404195 Мазна Чип : SH6960 BE Одговараат за : ST3160212 A, ST3250824 A, ST3300622 A, ST3400633 A, итн Постојат различни РЕВ на СВ PCB одбор : REV A/B/C/D/E, повеќето од различни РЕВ се compatiable, не барање на главниот чип, мазна чип други чипови мора да се исти; дури и различни главната&мазна и други чипови се compatiable. Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ. Па ќе е подобро да се мемо вашиот господар чип и мазна чип број кога ќе изберете PCB одбор, ние ќе ви испратиме производ за да се обезбеди работат нормално. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. За ретко одбор број, треба да се определи РЕВ.1 Ако одговорот е да, тогаш ќе МОРА да exchange на вашиот сопствен bios-от чип на мојот одбор, вашиот диск ќе работат и повторно. Употреба : 1. Дел од УЛ PCB одбор уште барањето на мајстор чип и мазна чип во согласност . Ако bios-от информации не е компатибилен со вашиот HDD, не постои начин да го прочитате HDD податоци. Кога ќе го добиете нашиот одбор, повлечете го на вашиот диск директно, да се тестира дали вашиот диск на моќ, без разлика дали дискот спин. BIOS-ОТ ЧИП ЗАМЕНА Е МОРА ДА.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи