• Цената е намалена.
  • Свеж
Воздухот Гуми Притисок Inflator Мерач Професионални Dial Метар Возило Тестер Универзална Clip-за Дизајн Мултифункционален Автомобил Камион

Воздухот Гуми Притисок Inflator Мерач Професионални Dial Метар Возило Тестер Универзална Clip-за Дизајн Мултифункционален Автомобил

 
DEN 507.84
DEN 421.00

Стока
Во продавницата

Главни Карактеристики : - Мултифункционален гуми inflator вклучува пиштол зафат предизвика пиштол, заклучување чак и гуми притисок колосек. - Направени од цинк легура материјал, издржлив и практични. - Може да се поврзе со воздушна пумпа, прашина purging за возило. - Clip-за дизајн им овозможува на hands-free чак употреба. - Воздух-bleeder вклучите, се приспособат на воздушниот притисок кога гумата притисок е премногу висок. - 33cm гумени црева, може да достигне околу аглите, лесен за употреба. - Погоден за мотоцикл, автомобил и така натаму. - Мерен опсег : 0 - 300 PSI, 0 - 16 БАР. Упатство за употреба : 1, Отворете го вентилот на гумата покрие 2, притиснете го копчето за гуми притисок види trachea на клипот, righting во гуми устата вентил, право менгеме клип на картичката, а потоа отпуштете на клипот. Забелешка : препорачливо е да се држи за рака со рака да ви помогне, така што нема да излегуваат во јавноста. 3, гуми притисок мерач ќе се покаже гуми притисок. Внатрешниот круг црна фонтот е килограм квадратни сантиметри, надворешниот прстен црвен фонт е фунти квадратен инч. 4, ако гумата притисок не е доволно, ве молиме додадете гас. Ако гумата притисок е премногу висок, притиснете го копчето за ослободување на вентил, фино прилагодување притисок. 5, мерењето е завршено, задржете го клипот, притиснете го копчето за ослободување на вентил за да го барометар покажувачот назад до нула, пресврт на вентилот на гумата капак. Цинк легура Shouban пиштол тело, цврст и издржлив, што се Применува за мали и средни комбиња, мотоцикли, автомобили. Возилото гуми со гумени, самопочит и притисок откривање функција Мерни податоци, интуитивен, брзо, единица за конверзија PSI, БАР, Нема мало пакет Забелешки : - Кога ќе се измери гуми воздушниот притисок на гуми мора да се во ладење состојба. Тип : Пренослив Производ Големина : Види на сликата Пакет Содржина : 1 x Автомобил Гума Воздушен Притисок Inflator Мерач


Карактеристики на производот

Бренд Име:
OOTDTY
Име На Модел:
гуми мерач на притисок
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Должина:
24cm
Објектот Ширина:
00cm
Објектот Висина:
00cm
Објектот Тежина:
326g
Материјал Тип:
Цинк Легура
Специјални Функции:
Автомобил Гума Воздушен Притисок Inflator Мерач
Напон:
12V
Тип На Објект:
Алармни Системи & Безбедност

Поврзани производи