• Цената е намалена.
  • Свеж
JA918 4mm Германија Латекс Професионални Голман Ракавици Прст Заштита Фудбал Чувар Ракавица Мажите Момче Фудбалски Голман Ракавици

JA918 4mm Германија Латекс Професионални Голман Ракавици Прст Заштита Фудбал Чувар Ракавица Мажите Момче Фудбалски Голман Ракавици

 
DEN 2879.52
DEN 2160.00

Стока
Во продавницата


Голман Ракавици
4mm Германија Латекс Професионални Голман Прст Заштита Фудбал Чувар Ракавица Мажите Момче Фудбалски Голман Ракавици Стил Бр. : JA918 Боја : Зелена Големина : 7/8/9/10 Пакет : 1 пар * Материјал :
Дланка : 4mm Латекс
Задната страна на раката : 4mm Латекс Функција :
ПРСТ ЗАШТИТА : Монтажни прст заштита слој,со магија лента,лесно прилагодлив,силна прст поддршка, без губење на флексибилноста во прстите.
ВЕЧЕРА ВОЗДУХОТ се ПРОПУСТЛИВИ СИСТЕМ : Ова е со цел да се подобри струење низ backhand & прсти.
Врвка за околу ЗАТВОРАЊЕТО : Двоен слој bracers заштита,зглобовите завој полна рака со текстил.
ЛАТЕКС : Латекс направени во Германија, многу добра отпорност на абење и анти-пропадна перформанси.
Дланка - 4mm Германија ЛАТЕКС
Двоен слој за заштита на зглобовите
На задната страна на ракавици - 4mm Германија ЛАТЕКС
Монтажни прст заштита
Супер воздух пропустливи систем
ЛОГОТО


Карактеристики на производот

Големина:
7, 8, 9, 10
Бренд Име:
JANUS
Број На Модел На:
JA918
Материјал:
Латекс
Ракавици тип:
Прст заштита
боја:
Зелена
Големина:
7,8,9,10

Поврзани производи